Ako slučajno niste dobili pozivnicu za Zoom događanje mailom, molimo vas da provjerite mape Spam i Promotions. Ako i dalje ne pronalazite mail s pozivnicom, javite nam se na mail roda@roda.hr
Udruga Roditelji u akciji - Roda u suradnji s Uredom UNICEF-a u Hrvatskoj poziva vas na webinar na temu Razlike između odgojno obrazovnog sustava Ukrajine i Hrvatske (uključujući i predškolski sustav) koji će se održati putem platforme Zoom u utorak, 4. listopada s početkom u 12:30 sati.
Predavačica je Iskra Pejić, psihologinja i psihoterapeutkinja.
Cilj webinara je pomoći zainteresiranim stručnjakinjama i stručnjacima u prilagodbi i boravku unutar predškolskog i školskog sustava djece iz Ukrajine kao i njihovim roditeljima i skrbnicima.
U ovom ćete webinaru moći čuti koje su sličnosti i razlike predškolskog i osnovnoškolskog sustava Ukrajine i Hrvatske te kako pomoći djetetu da se prilagodi novom jeziku i odgojno obrazovnom sustavu.
Očekivano trajanje webinara je 90 minuta, uključujući pitanja i odgovore.
Webinar je prijavljen za bodovanje sljedećim stručnim komorama:
Hrvatska komora edukacijskih rehabilitatora
Hrvatska komora socijalnih radnika
Hrvatska komora socijalnih pedagoga
Hrvatska psihološka komora
Hrvatska komora psihoterapeuta
O dodijeljenim bodovima obavijestit ćemo vas naknadno.
Za prisustvovanje webinaru bit će izdane potvrdnice.
Webinar će se održati putem platforme Zoom i potrebno je registrirati se za sudjelovanje popunjavanjem obrasca: OBRAZAC ZA PRIJAVU
Rok za prijavu: ponedjeljak 3. listopada 2022. do 16h
Link na webinar poslat ćemo vam mailom do 3. listopada u 16 sati.
U situacijama poput razornih prirodnih nepogoda ili ratnih sukoba, ljudi i organizacije na krizom nepogođenim područjima žele pomoći i doprinijeti ublažavanju tragedije onima koji su tom krizom pogođeni. S vlastitim ne tako davnim iskustvom suočavanja s ratom, u Hrvatskoj su se vrlo brzo nakon izbijanja ratnih sukoba na području Ukrajine pojedinci, organizacije civilnoga društva, humanitarne organizacije, državne institucije i one lokalne samouprave, organizirali i osigurali prihvat i pomoć izbjeglicama.
Dio djece sada je uključen u hrvatske škole, dio u predškolske ustanove, a odrasli nastoje upoznati kulturu i navike zemlje iz koje djeca dolaze, kako bi im olakšali prilagodbu i uključivanje u svakodnevicu odgojno obrazovnih institucija.
Pitanja stručnjaka i stručnjakinja koji se u svome radu susreću s roditeljima i skrbnicima djece iz Ukrajine ili s djecom koja su izbjegla iz Ukrajine, usmjerena su često na razlike između ranog i predškolskog te osnovnoškolskog sustava odgoja i obrazovanja Ukrajine i Hrvatske. Ovaj webinar će im dati tražene odgovore na ta pitanja.