Biografije predavačica - Konferencija "Podrška roditeljstvu < 3"
Predavačica iz inozemstva
Nicola Schmidt je autorica pet popularnih knjiga o roditeljstvu na njemačkom jeziku, koje su prevedene na sedam jezika. Mnoge od njih su već postale “lektira” za roditelje u njemačkim govornim područjima, poput Artgerecht - das andere Babybuch (Prikladno za našu vrstu - ona druga knjiga o dojenčadi) te Erziehen ohne Schimpfen (Odgoj bez grđenja), koje koriste primalje i stručnjaci u obrazovanju diljem njemačkog govornog područja.
Zahvaljujući njenom iskustvu kao radijske novinarke kao i radu na internetskoj-televiziji, ali i načinu na koji približava složena znanstvena istraživanja roditeljima uz konkretne načine na koje se mogu primijeniti, Nicola je dinamična predavačica koja oduševljava slušatelje.
Predavačice iz Hrvatske (abecednim redom)
Daniela Drandić je voditeljica programa Reproduktivna prava u udruzi Roda i voditeljica projekta Roditeljstvo+. Zajedno s timom stručnjakinja iz Hrvatske i šest zemalja Europske unije, vodila je razvoj dviju mobilnih aplikacija - Expecting mobilnu aplikaciju za trudnice i njihove partnere, s preko 30.000 korisnica iz cijelog svijeta, te Growing, mobilnu aplikaciju za podršku roditeljima djece 0-3 godine, koja ćemo službeno lansirati na konferenciji. Magistra je znanosti iz područja zdravstvene zaštite majki i novorođenčadi.
Nina Pećnik je psihologinja, profesorica na Studijskom centru socijalnog rada i predsjednica Centra za podršku roditeljstvu „Rastimo zajedno“. Pisala je Preporuku (2006)19 Vijeća Europe o politici podrške pozitivnom roditeljstvu te sudjelovala u kreiranju područja podrške roditeljstvu u Europi i Hrvatskoj.
Suautorica je univerzalnih i ciljanih programa podrške roditeljstvu (Rastimo zajedno, Rastimo zajedno Plus, Rastimo zajedno i mi, Klub očeva). Članica je nacionalne Mreže voditeljica i voditelja programa Rastimo zajedno te Europske mreže za podršku obiteljima.
Sonja Pribela-Hodap je psihologinja, stručna suradnica savjetnica koja radi u području razvojne psihologije u ustanovama ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja. U svojem radu usmjerena je na pružanje podrške djeci i odraslima koji o njima brinu. Kroz savjetodavni rad te kreiranje i provođenje različitih programa podrške, posebnu pažnju pruža roditeljima djece rane i predškolske dobi. Jedna je od koautorica programa Rastimo zajedno plus za roditelje djece s teškoćama, Kluba očeva - programa podrške za očeve te radionica koje se roditeljima nude online pod nazivom Rastimo zajedno mini.
Marija Renić je edukatorica u području obrazovanja odraslih. Sudjeluje u brojnim projektima vezanima uz roditeljstvo u digitalno doba. Drži radionice za odgojitelje i stručnjake predškolskog odgoja, te radionice s roditeljima o sigurnoj i odgovornoj upotrebi interneta za djecu. Autorica je brojnih obrazovnih materijala za roditelje te je suautorica Vodiča za roditelje predškolaraca: Djeca u digitalnom okruženju. Predsjednica je udruge Roda.
Anamarija Sočo je predsjednica i programska koordinatorica u Statusu M. Provodi projekte koji imaju za cilj potaknuti sudjelovanje muškaraca kao saveznika u borbi za rodnu pravdu. Rad joj je usmjeren na izravan rad s dječacima i muškarcima kroz rodno transformativne internevncije, a program koji koordinira tiče se promocije aktivnog očinstva i uključivanje muškaraca u neplaćene poslove brige. Od 2019. vodi Festival tata, jedinstvenu manifestaciju u Hrvatskoj koja potiče muškarce na preuzimanje aktivne i brižne roditeljske uloge.
Napisao/la: Roda
Sufinancirano sredstvima programa Europske unije Erasmus+
Ova internetska stranica kao i sadržaj događanja odražavaju isključivo stajalište autora i Komisija se ne može smatrati odgovornom prilikom uporabe informacija koje se u njoj nalaze.