Megan Gayford, koordinatorica projekata pri Svjetskom programu za hranu, sredinom 2015. godine pridružila se organizaciji Save the Children UK kao specijalistica za prehranu. Surađivala je u sklopu UN-ove Agencije za izbjeglice u južnom Sudanu i regijama Azije i Pacifika kao specijalist za prehranu u kriznim situacijama pod organizacijom UNICEF-a. Pri Uredu za koordinaciju humanitarnih poslova UN-a ima iskustva u planiranju nepredvidljivih i katastrofalnih situacija na regionalnoj i nacionalnoj razini.
Minh Tram Le trenutačno radi kao IYCF-E prehrambeno-tehnička savjetnica u regionalnom timu organizacije Save the Children, lociranom u Grčkoj, s fokusom na države Balkana. U posljednih šest mjeseci zaposlena je u Grčkoj i Makedoniji u službi potpore državama koje se nalaze u kriznim situacijama uspostavljanjem centara za majke i djecu (Mother and Baby areas). Prije toga, surađivala je s brojnim neprofitnim organizacijama u Indiji, Afganistanu, Pakistanu i zapadnoj Africi pri programima za prehranu i zdravlje.
Brooke Bauer osnivačica i izvršna direktorica Nurture Project International, američke neprofitne organizacije usmjerene ka prehrani djece u kriznim situacijama. Aktivna je članica grupe Infant Feeding Support for Refugee Children koja pruža on-line informacije, resurse i podršku volonterima i oganizacijama vezanim uz prehranu djece izbjeglica u Europi. Certificirana je voditeljica u La Leche League i međunarodna koordinatorica pri International Coordinator for the International Cesarean Awareness Network.
Snežana Malešev, pedijatrijska je sestra Doma zdravlja Savski venac u Beogradu. Uz to, edukatorica je, mentorica i savjetnica na telefonskom savjetovalištu „Halo beba" koje od 2002. godine pruža 24-satnu podršku obiteljima novorođenčadi i male djece vezanu uz dojenje, njegu, razvoj, zdravlje i druga važna pitanja vezana uz dobrobit djece. U okviru programa UNICEF-a i Ministarstva zdravlja, trenerica je i mentorica sestrama koje rade u Kutcima za majke i bebe na izbjegličkoj ruti kroz Srbiju.
Dr. Jelena Zajeganović Jakovljević, liječnica je javno-zdravstvenog usmjerena koja od 2001. godine radi u UNICEF-u kao rukovoditeljica programa za unapređenje zdravstvene zaštite žena, djece i mladih. Od tada, posebna je usmjerenost ka unapređenju razvoja djece u ranom djetinjstvu te na osjetljivu skupinu kao što su siromašna romska djeca i ona s teškoćama i smetnjama u razvoju. Zajedno sa Ministarstvom zdravlja radi na jačanju kapaciteta usluga primarne zdravstvene zaštite kako bi u suradnji sa drugim sektorima podržali roditelje u području rane stimulacije, ishrane i zaštite djece kao i rane detekcije razvojnih teškoća i ranih intervencija.
Doc. dr. sc. Irena Zakarija-Grković predavačica je višestrukih kolegija na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Splitu od 2004. godine nakon preseljenja iz Australije gdje se bavila općom praksom i savjetovanjem vezanim uz dojenje. Predsjednica je Hrvatske udruga IBCLC savjetnica za dojenje. Od samog osnutka volonterska članica Nacionalnog povjerenstva za zaštitu i promicanje dojenja pri Ministarstvu zdravlja i aktivno sudjeluje u svim UNICEF-ovim aktivnostima na području promicanja dojenja.
Ludovica Tosolini je primalja s magisterijem iz tropske medicine i općeg zdravlja. Predsjednica je talijanske neprofitne organizacije „MAM Beyond Borders", koja djeluje u Africi i na području srednjeg istoka s glavnim ciljem unapređenja usluga za majku i djece u zemljama gdje su potrebne hitne intervencije. Radila je u mnogim afričkim zemljama, u Siriji i duž balkanske rute.
Martina Tomić Latinac, socijalna pedagoginja i majka dvoje djece, za UNICEF radi već 11 godina, a posljednjih 7 godina kao voditeljica programa za zaštitu djece u području prevencije nasilja, pravosuđa, kriznih situacija. U Hrvatskoj je koordinirala UNICEF-ov odgovor tijekom izbjegličke i migrantske krize te uspostavila centar za majke i bebe i program podrške dojenju u tranzitno-prihvatnim centrima. Upravo se vratila iz Grčke gdje je pomogla uspostavu sličnih usluga i mobilnih timova za podršku najranjivijim skupinama djece - dojenčadi i najmlađoj djeci te djeci bez pratnje i djeci razdvojenoj od svojih obitelji.
Ivana Zanze, izvršna direktorica udruge Roda, već je 13 godina Rodina savjetnica za dojenje i suvoditeljica Rodina programa Dojenje. Volonterski je sudjelovala u kreiranju svih projekata i aktivnosti usmjerenih podršci dojenju u udruzi Roda. Predstavnica je udruge u Povjerenstvu za dojenje zaštitu i promicanje dojenja Ministarstva zdravlja RH, članica Koordinacijskog odbora Grada Zagreba za "Grad Zagreb, prijatelj dojenja" te ocjenjivačica u UNICEF-ovom programu Rodilište prijatelj djeteta. Tijekom izbjegličke krize volonterski se aktivirala u kampovima Opatovac i Slavonski Brod te s drugim volonterkama iz Rode i Unicefa, osmislila i pokrenula podršku dojenju u krizi kroz Centar za majku i dijete u kampu.