Konferencija za novinare na kraju Razmisli pa klikni projekta

U srijedu, 30. rujna 2015. godine u 10.00 sati u prostorijama pulske Komunalne palače (Trg Forum 1) održat će se konferencija za novinare na kojoj ćemo predstaviti do sada postignute rezultate i provedene aktivnosti projekta sigurnog i odgovornog korištenja interneta Razmisli pa klikni.

Na konferenciji će sudjelovati predstavnici i predstavnice Rodinih partnera u projektu, kao i suradničkih organizacija. U ime Grada Pule, Vijeća za komunalnu prevenciju, zamjenica gradonačelnika Elena Puh Belci, u ime Doma za odgoj djece i mladeži, ravnatelj Damjan Bistričić i Natalija Šitum, u ime Pulske filmske tvronice, Marko Zdravković Kunace, te predstavnice Društava Naša djeca Pazin i Poreč.

Projekt Razmisli pa klikni financiralo je Ministarstvo socijalne politike i mladih u sklopu natječaja u području prevencije nasilja nad i među djecom i mladima te vršnjačkog nasilja i predstavlja početak Rodinog bavljenja roditeljstvom internetskih generacija. U ovoj prvoj godini, projekt je proveden u partnerstvu s Domom za odgoj djece i mladeži, Pulskom filmskom tvornicom i Vijećem za komunalnu prevenciju Grada Pule čiji će predstavnici sudjelovati u predstavljanju projekta.

Internet može biti prijateljsko i mjesto puno mogućnosti za djecu. Uz pomoć interneta, djeca danas mogu lako i brzo doći do mnogih informacija i znanja, mogu se umrežavati, pa čak i mijenjati svijet, ukoliko imaju sjajne ideje i žele preuzeti inicijative.
Ali s brojnim prednostima, internet nosi i brojne prilike za zlouporabu. Djeca se, zbog nedostatka iskustva, znanja i vještina komunikacije, zbog svoje otvorenosti i naivnosti, na internetu susreću i s mnogim izazovima i osobama (odraslima ili djecom) koje im mogu ili žele nauditi, pa se navedene prednosti interneta mogu lako iskoristiti na njihovu štetu. Da bi na vrijeme prepoznali potencijalno opasne situacije i adekvatno se zaštitili od izlaganja zlonamjernim i neprimjerenim sadržajima i osobama, i odrasli i djeca trebaju dobro poznavati opasnosti interneta i znati kako ih izbjeći i kome se obratiti za pomoć ukoliko postanu žrtvom.

Na roditeljima je odgovornost da djecu pripreme na odgovorno i sigurno korištenje interneta, pružajući im univerzalne smjernice odgovornog i sigurnog ponašanja, koje vrijede na svim mrežama i uslugama.Roditelji tu ulogu ne smiju prepustiti institucijama i stručnjacima nego surađivati s njima, a najmanje djecu smiju prepustiti samoj sebi i vršnjačkom odgoju. U preuzimanju te odgovornosti im želimo pomoći kroz ovaj projekt.

Nadamo se da ćete se odazvati našem pozivu te medijski popratiti ovaj događaj.

NOT PUBLISHED
Napisao/la:
Projekt financira Ministarstvo socijalne politike i mladih.
Objavljeni sadržaj i mišljenja odgovornost su udruge RODA.
Projekt financira Ministarstvo socijalne politike i mladih.
Objavljeni sadržaj i mišljenja odgovornost su udruge RODA.